SLUŽBY

Pomůžeme Vám s kompletním procesem stavby – od výběru pozemku až po samotnou realizaci.

Spolupráce začíná prvotním návrhem, tedy architektonickou studií. V návaznosti na ni vám také můžeme zpracovat detailní návrh interiéru přesně podle vašich představ. Vše vám podáme formou realistických 3D vizualizací. Následně zpracujeme projekt pro stavební povolení, zároveň s ním vyřídíme veškerou inženýrskou činnost. Ideální bude, pokud se také domluvíme na společné spolupráci při realizaci, abychom mohli na vše dohlédnout.

Proces stavby domu:

#1

Prvotní schůzka

Na začátku spolupráce Vám poradíme ohledně výběru pozemku nebo domu, probereme časovou a finanční náročnost vašeho záměru, seznámíme vás se všemi postupy, materiály a technologiemi.

Působíme zejména v Brně a Olomouci, projektujeme však po celé republice, není tudíž problém setkat se kdekoliv.

Domluvit si schůzkuDomluvit si schůzku

#2

Zadání a nabídka

Dle úvodní schůzky připravíme návrh průběhu spolupráce včetně nabídky. Zároveň pokud nemáte vybrán stavební pozemek, tak vám s jeho výběrem pomůžeme.

Vysvětlíme vám, jak probíhá spolupráce po jednotlivých krocích, co budeme od vás potřebovat, jak dlouho vše bude trvat a kolik to bude stát.

Podíváme se také společně na místo stavby.

#3

Před začátkem práce na studii ověříme možnosti na základě územního nebo regulačního plánu. Budeme tak vědět, jaká omezení pro území platí a čeho se budeme muset vyvarovat.

Následně začneme zpracovávat prvotní koncept domu, který s vámi budeme průběžně konzultovat. Z tohoto konceptu vyplynou jednotlivé dispozice podlaží i vnější vzhled domu. Zároveň připravíme také základní návrh interiéru s osazením zařizovacích předmětů a nábytku.

Výstupem architektonické studie jsou půdorysy dispozic jednotlivých podlaží, osazení na pozemek, architektonické 2D pohledy, základní parametry ploch a 3D vizualizace s realistickým vyobrazením navrženého domu.

Více o tomto kroku se dozvíte na stránce architektonická studie.

#4

Na základě architektonické studie vám zpracujeme vizualizace exteriéru, a případně i interiéru domu ve fotorealistické kvalitě. Ve vizualizacích uvidíte i okolí domu a osazení do terénu, což vám pomůže získat lepší představu.

V případě zájmu jsme schopni zpracovat také videoprůlet kolem domu.

#5

Po architektonické studii přichází na řadu práce na dokumentaci pro územní a stavební řízení, tedy pro získání stavebního povolení. K částem této dokumentace se vyjadřují dotčené orgány a správci infrastruktury. Inženýring a zajištění stavebního povolení za vás vyřídíme. Počítejte s trváním celého procesu kolem 3 měsíců, ale i déle – závisí to na úřadech.

Doporučujeme také nechat si zpracovat dokumentaci pro provedení stavby, jenž blíže popisuje technické řešení konstrukcí, věnuje se detailům atd. Díky této dokumentaci předejdete následným nečekaným nákladům na stavbě kvůli vícepracem a poruchám.

#6

Stavba domu

Budeme rádi, pokud se rozhodnete pro stavbu domu s námi. Můžeme vám nabídnou maximální dodržení předem zpracovaného návrhu a dokumentace. Zároveň stavba proběhne podle našich standardů zdravého bydlení Dům2020.

Pokud si budete chtít stavbu řešit vlastní cestou, tak pro vás rádi zajistíme autorský a technický dozor, aby stavba běžela podle našich návrhů.

#7

Kolaudace

Posledním krokem celého procesu je už jen kolaudace, a pak už můžete dům začít užívat!